Puduhepa ve Kız Kardeşleri

Teslimat ve İade Politikası

Teslimat ve iade

Siparişiniz hangi kargo ile teslim edilecek?

Siparişiniz, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması ile teslim edilecektir. 

Teslimatlar için standart gönderi seçeneği sunulmaktadır. Siparişleriniz, hesabınızda veya ödemeye devam ederken belirlediğiniz adrese teslim edilmektedir.

Siparişinizin farklı bir adrese teslim edilmesini dilerseniz, siparişinizi oluşturmadan önce hesabınızdaki ayarlar üzerinden yeni adres bilgisi girebilirsiniz.

Teslimat ücreti ne kadar?

Kargo ücreti ürün ücretine dahildir.

Eve teslimat denemeleri

Kargo firmaları, siparişinizi teslim etmek için kargo paketinizi bir kez dağıtıma çıkaracaklardır. Adresinizde kimse olmaması durumunda kargo paketinizi 2 gün içerisinde Yurtiçi Kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. 

İade talebi

Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren 14 gün içinde bize talebinizi yazılı veya telefonla iletmenizdir.

İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, talebiniz aşağıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. Onaylandığı takdirde iade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tarafımızca karşılanır.

Ürünü orijinal ambalajında ve faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Ürünlerinizin, bize ulaşmasını takip eden 14 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 2-5 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Genel İade Koşulları
İadeler mutlak suretle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, hasarlı, eksik, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Hasarlı veya Ayıplı Ürünlerin İadesi
Siparişinizi teslim alırken, paketinizin EKSİKSİZ ve SAĞLAM olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.

Kargo yetkilisi, sizden kolileri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Koli dışında hasar bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 14 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edebilir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim işlemi yapılacaktır.

Eksik veya Yanlış Ürünlerin İadesi
Siparişinizde eksik ürün var ise, diğer ürünlerinizi teslim alarak, eksik ürünler için imza atmadan önce bunu not olarak belirtmelisiniz. Öte yandan, siparişinizde yanlış ürün bulunuyorsa, bu ürünü teslim almamalı ve teslimat irsaliyesinde yazılı olarak belirtmelisiniz.